Rzecznik polskiego rządu Piotr Muller nie potwierdził od razu informacji amerykańskiego urzędnika, który ze względu na delikatny charakter sytuacji wypowiadał się pod warunkiem zachowania anonimowości. Ale Muller potwierdził, że premier Morawiecki po uzgodnieniu sprawy z prezydentem Dudą z powodu „sytuacji kryzysowej” zwołał Komitet Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

"Pracujemy z polskim rządem, by zebrać więcej informacji na temat tego, co dokładnie się stało, jakie podjąć odpowiednie następne kroki" - powiedział Patel podczas konferencji prasowej. Taką samą odpowiedź przekazała PAP rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson.

"Nie możemy potwierdzić informacji o rosyjskich rakietach na terytorium Polski" - powiedział we wtorek rzecznik Pentagonu gen. Patrick Ryder.

Polskie media podały, że dwie osoby zginęły we wtorek po południu po tym, jak pocisk uderzył w suszarnię zbóż w Przewodowie, wsi niedaleko granicy z Ukrainą.

Reklama

Rosja we wtorek zaatakowała w ukraińskie obiekty energetyczne ponad 90 rakietami. Większość pocisków udało się zestrzelić, reszta uderzyła w cele w całym kraju i powodując powszechny blackout.