Forsal logo

Liderzy niemieckich Zielonych odchodzą. To skutek serii dotkliwych wyborczych porażek

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
25 września 2024, 13:46
Liderzy niemieckiej partii Zielonych, Omid Nouripour i Ricarda Lang, ogłosili w środę swoją dymisję. Pozostaną na stanowiskach do listopadowej konferencji partyjnej, która wybierze nowe kierownictwo. Decyzja została podjęta przez liderów Zielonych po serii dotkliwych porażek wyborczych partii, która współtworzy koalicję rządową.

W tegorocznych wyborach landowych we wschodnich Niemczech Zieloni nie dostali się do parlamentów Brandenburgii i Turyngii, a w Saksonii ledwo przekroczyli próg pięciu procent. Wcześniej współrządzili w tych krajach związkowych - przypomniała agencja dpa.

W sondażach ogólnokrajowych Zieloni po raz pierwszy od lat spadli poniżej poziomu 10 procent. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w czerwcu uzyskali 11,9 proc. w całych Niemczech, po ponad 20 proc. poparcia w wyborach do PE w 2019 roku. (PAP)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
oprac. Artur Patrzylas

Dziennikarz, redaktor i wydawca. W mediach internetowych pracuje już od dekady. Doktor kulturoznawstwa, absolwent socjologii i dziennikarstwa. Pisze przede wszystkim o makroekonomii, biznesie, rynkach finansowych oraz technologiach. Posiadaną wiedzę wykorzystuje w praktyce jako inwestor. Po godzinach namiętny czytelnik i kinoman.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraTrump zatopi amerykańską turystykę? Podróżni zaczynają bojkotować USA »
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj