„W wyniku tego aktu terrorystycznego ok. 80 miejscowości znajduje się w strefie podtopienia” – podano w porannym komunikacie sztabu generalnego.

W ciągu doby armia agresora przeprowadziła 35 ataków rakietowych

„Rosja kontynuuje wojnę najeźdźczą, nie licząc się ze stratami. By osiągnąć swoje cele stosuje taktykę terroru, ostrzeliwuje obiekty cywilne, w tym dzielnice mieszkalne” – podsumowano.

Reklama

W ciągu doby armia agresora przeprowadziła 35 ataków rakietowych z użyciem rakiet Ch-101/Ch-555 (wszystkie zostały strącone). Rosjanie dokonali też 41 ataków lotniczych i 57 ostrzałów z wyrzutni wieloprowadnicowych. Są ofiary i ranni wśród cywilów, zniszczone bloki mieszkalne i prywatne oraz inna infrastruktura cywilna.

„Przeciwnik w dalszym ciągu koncentruje wysiłki na próbach pełnego zajęcia obwodów ługańskiego i donieckiego. W ciągu minionej doby miało miejsce ponad 30 starć” – podano.

Jak podano, siły ukraińskie odparły 13 ataków rosyjskich w rejonie Marjinki w obwodzie donieckim. Na kierunku łymanskim wrogowie podejmowali nieudane natarcia w rejonie Kreminnej, Biłohoriwki oraz Berestowego. W rejonie Bachmutu celem ich (nieudanych – według sztabu) ataków była Kliszczijiwka.