"Podjęto decyzję o wprowadzeniu nauczania zdalnego w szkołach (...). Jeśli chodzi o placówki edukacji przedszkolnej, to zorganizowane będą grupy dla rodziców, którzy nie mają z kim zostawić swoich dzieci" - czytamy w komunikacie Rady Miejskiej Zwiahla. "Inspekcja ochrony środowiska pracuje obecnie nad uspokojeniem obywateli. (...) Pożar w obiekcie infrastrukturalnym został zlokalizowany" - czytamy z kolei na kanale Radia Swoboda na Telegramie.

Zaleca się pozostanie w domach i zamknięcie okien

Rada przekazała informację, że obecnie w mieście jest "bezpośrednia groźba" kontaktu ze skażonym powietrzem i dlatego zaleca się pozostanie w domach i zamknięcie okien.

Reklama

Szef władz obwodu żytomierskiego Witalij Buneczko napisał na Telegramie, że "wczoraj wieczorem, podczas nalotu w obwodzie żytomierskim, wrogie drony kamikadze zaatakowały obiekt infrastruktury krytycznej. (...) Według wstępnych informacji, w wyniku ataku nie ma ofiar śmiertelnych ani osób rannych".

Nie podano jaki obiekt zaatakowały siły rosyjskie. Wcześniej w poniedziałek dowódca ukraińskich Sił Powietrznych generał Mykoła Ołeszczuk napisał o zestrzelonym przez wojsko jednym pocisku kierowanym Ch-59 i 17 z 24 dronów Shahed-131/136, którymi wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę ostatniej nocy.

Z Kijowa Iryna Hirnyk