Ograniczenia mają obowiązywać do 28 marca. Tego dnia upływa termin obowiązywania stanu wyjątkowego, który rząd chce przedłużyć. Jeżeli tak się stanie, zakaz podróżowania między powiatami nadal będzie obowiązywać. Minister zdrowia Jan Blatny nie odpowiedział na pytania dziennikarzy, kiedy te i inne restrykcje mogą zostać zniesione bądź poluzowanie. Niewykluczone, że będą obowiązywać także w czasie Świąt Wielkanocnych.

Nadal zamknięte granice powiatów oznaczają, że wiele osób nie będzie mogło pojechać do swoich domków letniskowych, które znajdują się w innych częściach kraju. Nad przestrzeganiem obowiązującego od 1 marca br. zakazu czuwają policjanci, żandarmeria wojskowa oraz celnicy.

Rząd poluzował obowiązujące od 1 marca br. ograniczenie uprawiania sportów rekreacyjnych, takich jak biegi, jazda na rowerze lub spacery do granic gminy. Teraz trzeba będzie pozostać w granicach powiatu.

Po posiedzeniu gabinetu wicepremier, minister przemysłu i handlu Karel Havliczek poinformował, że obowiązek przeprowadzania testów na obecność koronawirusa został rozciągnięty na urzędy państwowe i samorządowe zatrudniające mniej niż 50 osób. Testy obowiązują już we wszystkich zakładach przemysłowych i firmach mających powyżej 10 pracowników oraz urzędach mających powyżej 50 zatrudnionych. Wicepremier zapewnił, że rząd nie planuje wprowadzenia ograniczenia działalności firm i przedsiębiorstw w okresie zbliżających się świąt.

Z Pragi Piotr Górecki (PAP)