Choć może to nadal brzmieć jak wizja science fiction dla ludzi, którzy mieszkają poza największymi i ekonomicznie zaawansowanymi miastami świata, ale roboty dostawcze i drony już od dłuższego czasu krążą po ulicach i po niebie. Zwłaszcza w okresach blokad związanych z pandemią Covid-19 ta szybka i bezkontaktowa forma dostarczania przesyłek wykazała swoją wartość dla przyszłości logistyki i to tylko kwestia czasu, zanim ich użycie stanie się bardziej powszechne.

Dane z Global Consumer Survey Statisty pokazują jednak, że poziom gotowości na tę technologię jest wciąż stosunkowo niski i różni się znacznie w zależności od kraju. Według sondażu z października 2021 r. najlepiej przygotowane na rewolucję w zakresie dostaw są Chiny, a ponad jedna czwarta respondentów twierdzi, że w przyszłości wolałaby otrzymywać dostawy od robotów lub dronów.

W Niemczech akceptacja dla tych nowych rozwiązań technologicznych jest na niskim poziomie – zaledwie 10 i 14 proc. badanych wykazało chęć wykorzystania odpowiednio robotów i dronów.

Reklama
ikona lupy />
Odsetek kupujących online deklarujących, że w przyszłości woleliby korzystać z następujących metod dostawy / statista.com