6-godzinny lot

Inauguracja nowego połączenia LOT-u odbędzie się tuż przed rozpoczęciem się światowej wystawy EXPO 2000. Boeingi 737-800 NG i Boeingi 787 Dreamliner będą wykonywały bezpośrednie rejsy z Warszawy na główne lotnisko w Dubaju (DXB) trzy razy w tygodniu. Rejs potrwa ok. 6 godzin. Wyloty z Warszawy zaplanowano w wtorki, czwartki i niedziele o godz. 7.40, a powroty z Dubaju w te same dni o godz. 17.15.

Polacy pokochali Dubaj

- W ciągu kilku ostatnich lat Dubaj stał się jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków egzotycznym kierunkiem podróży zimą. Przed pandemią tylko w 2019 r. z Polski do stolicy tego emiratu podróżowało niemal 100 tys. pasażerów. Potencjał połączenia również w segmencie czarterowym sprawia, że obok oferty przewoźników znad Zatoki widzimy przestrzeń do rozwoju dla LOT-u. Jestem przekonany, że pasażerowie docenią polski produkt, znakomicie dopasowany zarówno dla odwiedzających wystawę EXPO, jak i turystów rozkład i atrakcyjną ofertę cenową – mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. Handlowych LOT-u.

Reklama

Do obsługi połączeń LOT przeznaczył 168 miejscowe Boeingi 737-800 NG, ze skonfigurowaną, oddzielną klasą biznes liczącą 12 szerokich i wygodnych foteli. W razie zapotrzebowania połączenie będzie obsługiwane również przez Dreamlinery w wersji 787-8.