Rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski poinformował na platformie X dawniej Twitter, że ze względu na sytuację zagrożenia dla ruchu lotniczego "następujące rejsy PLL LOT w dniu 8 października zostały odwołane: LO 153/156, LO 155/LO160".

Reklama

"Informacje odnośnie kolejnych rejsów będziemy przekazywać na bieżąco. Na stronie http://lot.com podajemy kontakt dla Pasażerów lecących do i z Tel-Awiwu" - dodał Moczulski.

Jak powiedział Moczulski, w sobotę LOT zrealizował lot z Warszawy do Tel Awiwu o godz. 6 rano. "Samolot ten jest w drodze powrotnej do Polski" - dodał.

PLL LOT, z powodu sytuacji w Izraelu, odwołują w sobotę swoje rejsy na trasie Warszawa - Tel Awiw; chodzi o loty zaplanowane na godz. 14 i 23 - poinformował PAP rzecznik spółki Krzysztof Moczulski.

Ze względów bezpieczeństwa linie lotnicze odwołują rejsy do i z Izraela

Wiele linii lotniczych odwołuje rejsy do i z Izraela ze względów bezpieczeństwa. Decyzję o odwołaniu lotów podjęły m.in. Lufthansa, Swiss Air, Austrian Airlines i Turkish Airlines - informuje Times of Israel.

Lufthansa powiadomiła, że w sobotę realizuje tylko jeden lot - z Tel Awiwu do Frankfurtu. Reszta rejsów została odwołana.

Niektóre linie, np. WizzAir, przekierowują loty, których port docelowy znajduje się w Izraelu. Serwis The Independent podał, że lot z Warszawy przekierowano do Larnaki na Cyprze.

Wizz Air odwołuje loty do i z Tel Awiwu zaplanowane na niedzielę

Ze względu na sytuację w Izraelu, Wizz Air odwołuje loty do i z Tel Awiwu zaplanowane na niedzielę 8 października - poinformował w sobotę przewoźnik lotniczy.

Dodano w nim, że Wizz Air bezpośrednio kontaktuje się z pasażerami za pośrednictwem poczty elektronicznej lub SMS. "Pasażerom, których dotyczą zmiany, linia zapewnia możliwość modyfikacji rezerwacji lub zwrotu kosztów, a także zakwaterowanie" - zapewniono.

"Zalecamy, aby pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji w biurach podróży lub agencjach internetowych, zwracali się bezpośrednio do nich" - wskazano w komunikacie.

Wizz Air zapewnił, że w dalszym ciągu "uważnie" monitoruje sytuację i jest w kontakcie z odpowiednimi władzami.

Ok. godz. 6.30 czasu miejscowego (5.30 w Polsce) rozpoczął się atak Hamasu na Izrael. Bojownicy przeniknęli do wielu miast na południu kraju. Izrael został również zaatakowany tysiącami rakiet. Są informacje o co najmniej 40 zabitych i ponad 700 rannych.=as[a

Anna Bytniewska/ ndz/ mms/