Szef Ryanaira na konferencji prasowej w Warszawie poinformował, że w tegorocznym letnim rozkładzie lotów przewoźnik zaoferuje z naszego kraju w sumie 300 połączeń, w tym 30 nowych.

"Oferujemy 30 nowych tras, w tym do słonecznych kurortów takich jak Alicante, Chania, Malta, Palma, Pafos, czy Zadar. Spodziewamy się, że ruch w Polsce w 2024 r. wzrośnie o 10 proc., osiągając ponad 18 milinów pasażerów" - powiedział Michael O'Leary.

Jak mówił, Ryanair rozwija trasy na Lotnisku Chopina w Warszawie i siedmiu innych portach w Polsce, a lotnisko w Modlinie straci 15 tras i zanotuje 14-proc. spadek ruchu. "Z powodu wzrostu opłat i zdolności zarządu Modlina do rozbudowy terminala, Modlin, jako jedyne lotnisko w Polsce, doświadczy spadku ruchu w tym roku. Złe zarzadzanie lotniskiem Modlin zmusiło nas do cięcia tras, liczby zbazowanych samolotów i częstotliwości lotów" - powiedział szef irlandzkiego przewoźnika.

Jak dodał, linia zmniejszy częstotliwość latania z Modlina na 16 trasach; przeniesiony do Krakowa zostanie przebywający w tamtejszej bazie samolot B737.

Reklama

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin obsługuje m.in. regularne rejsy Ryanaira.

Irlandzki Ryanair z siedzibą w Dublinie operuje w Polsce na 13 lotniskach. Przewoźnik ten, według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w pierwszych trzech kwartałach ub.r. przewiózł do i z Polski 12,2 mln pasażerów.