Lotnisko w Stambule zostało wybrane "Lotniskiem Roku" przez portal branżowy Air Transport News. Odbierający nagrodę Selahattin Bilgen - pełniący obowiązki dyrektora generalnego IST - powiedział, że "władze lotniska są niezwykle dumne z przyznanego wyróżnienia".

Liczba pasażerów lotniska wzrosła w ubiegłym roku o 18 proc.

"Wyróżnienie się na tle wszystkich międzynarodowych portów lotniczych na świecie i zdobycie tego tytułu po raz kolejny pokazuje zaangażowanie naszych zespołów lotniskowych, które dążą do doskonałości operacyjnej" - zauważył Bilgen.

Reklama

Kostas Iastrou, dyrektor generalny Air Transport News, powiedział, że lotnisko w Stambule wykazało się odpornością i przewodzeniem w innowacyjności, pomimo wyzwań stojących przed branżą od czasu pandemii Covid-19.

Przewodniczący gremium przyznającego nagrodę podkreślił, że IST "szybko osiągnęło liczbę pasażerów sprzed pandemii i zwiększyło różnorodność linii lotniczych, stając się wiodącym światowym węzłem komunikacyjnym".

Bilgen przyznał w grudniu, że liczba pasażerów lotniska wzrosła w ubiegłym roku o 18 proc., osiągając poziom 76 mln. Dodał, że celem IST jest zwiększenie liczby pasażerów do 85 mln w roku 2024.