Przez ostatnie 20 lat większość czołowych menedżerów Siemensa cierpiała na kompleks niższości, gdy przychodziło do porównań z amerykańskim koncernem General Electric, największym konkurentem niemieckiej firmy. Teraz prezes Siemensa Peter Loescher mówi, że kierowany przez niego koncern jest już na poziomie GE albo wyżej.
Szefowie Siemensa generalnie uważali, że są lepsi, jeżeli chodzi o innowacyjność i sferę inżynieryjną, ale byli świadomi, że gdy przychodzi do porównania większości wyników komercyjnych, ich firma pozostaje daleko w tyle. Dla przykładu nie dalej jak w 2007 roku marża operacyjna Siemensa była w porównywalnych pionach przemysłowych prawie dwa razy niższa niż u amerykańskiego konkurenta. Dwie firmy rywalizują ze sobą w branży elektrycznej i dyscyplinach pokrewnych od czasu swojego powstania w drugiej połowie XIX wieku.

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Siemens nie czuje się gorszy niż GE

Z pełnej wersji artykułu dowiesz się m.in. w jakich dziedzinach Siemens czuje się już na siłach konkurować jak równy z równym z General Electric.

Peter Loescher Fot. Materiały prasowe / DGP