Umacnia się sportowa reprezentacja na alternatywnym rynku obrotu akcjami. Wkrótce do Ruchu Chorzów dołączą kolejne drużyny.
Na razie na tzw. małym giełdowym parkiecie mamy tylko jedną sportową spółkę. Ruch Chorzów notowany jest na NewConnect od grudnia 2008 roku. Ale jej przykład przyciąga innych.

>>> Czytaj też: Reklama w sporcie - najtańsza i najskuteczniejsza

Wszelkich formalności niezbędnych do debiutu dopełnił już GKS Katowice. Możliwe, że akcje klubu będzie można kupić na NewConnect na przełomie marca i kwietnia. Szefostwo spółki liczy na to, że wielu kibiców katowickiej drużyny będzie chciało mieć w portfelach inwestycyjnych jej papiery wartościowe.

>>> Polecamy: Stadion Narodowy w Warszawie przyjmuje narodowe barwy (ZDJĘCIA)

Od dłuższego już czasu słyszy się też o możliwości giełdowego debiutu piłkarskiej drużyny z Łodzi. ŁKS chciałby pozyskać z oferty prywatnej na NC około miliona złotych. Wcześniej łódzka spółka wyemitowała akcje za 1,5 mln zł. Ciekawostką jest to, że jej największym inwestorem stał się wówczas Marcin Gortat, obecnie jedyny nasz rodak regularnie grający w najsilniejszej koszykarskiej lidze świata – amerykańskiej NBA. Władze piłkarskiej spółki z Łodzi zapowiadają, że firma będzie się zajmować nie tylko prowadzeniem drużyny piłkarskiej. Jedną z planowanych inwestycji jest centrum handlowe.