Apple zamierza zaprezentować najnowszą wersję iPada podczas imprezy zaplanowanej na pierwszy tydzień marca – podał portal AllThingsD, wyspecjalizowany w nowinkach z dziedziny technologii.

Według źródeł informacji portalu prezentacja nowego tabletu odbędzie podczas specjalnego eventu koncernu w San Francisco.

Następny iPad, najpewniej nazwany iPad 3, pozwoli potentatowi z Doliny Krzemowej na kontynuację i rozwinięcie najlepszych walorów tabletu dwóch pierwszych generacji. Pomimo rosnącej konkurencji Apple utrzymał w zeszłym roku dominującą pozycję na globalnym rynku tabletów.

W tym roku firma musi jednak liczyć się z coraz większą konkurencją, zwłaszcza ze strony nisko kosztowych ofert takich, jak Kindle Fire koncernu Amazon czy tablety Asusa.

Nowa wersja iPada ma być podobna do modelu iPad 2, ale zostanie wyposażona w szybszy chip, ulepszony procesor grafiki oraz w lepszą rozdzielczość – twierdzi AllThingsD powołując się na anonimowe źródła . Tablet będzie miał ekran o wymiarach 2048x1536, przybliżając jego rozdzielczość do modeli iPhone 4 i iPhone 4S.

W zeszłym roku iPad 2 pojawił się w sprzedaży w tydzień po oficjalnej prezentacji i podobnie może być tym razem.

Rzeczniczka Apple odmówiła wypowiedzi w sprawie terminu planowanej prezentacji twierdząc, że firma nie komentuje plotek i spekulacji.