Nowy tablet marki Apple zostanie wyposażony w ekran Retina. Informację na ten temat podał serwis "Mac Rumors". Oznacza to, ni mniej ni więcej, tylko tyle, że iPad kolejnej generacji będzie miał znacznie lepsze, w stosunku do swego poprzednika, parametry techniczne.

Rzekomo dziennikarze serwisu "Mac Rumors" weszli w posiadanie ekranu do iPada 3. Po obejrzeniu go pod mikroskopem okazało się, że ma on cztery razy więcej pikseli niż jego poprzednik na tej samej powierzchni. Zatem, wynika z tego, że ekran nowego iPada zachowałby rozmiar o przekątnej 9.7 cali, ale jego rozdzielczość wynosiłaby aż 20481536 pikseli (dotychczasowa rozdzielczość to 1024x768 pikseli). Oznaczałoby to, że Retina byłaby w stanie wyświetlić dużo ostrzejszy obraz niż dotychczas stosowane ekrany.

Pamiętajmy jednak, iż aby obsłużyć taki ekran, urządzenie zdecydowanie będzie potrzebowało mocnej baterii i równie sprawnego procesora. O tym, jaki konkretnie on będzie, zapewne wkrótce się przekonamy, czy to za sprawą kolejnych doniesień w mediach, czy też po prostu podczas premiery tabletu Apple. A z dotychczasowych doniesień wynika, że może to nastąpić już całkiem niedługo, bo 7 marca tego roku.