To jednak Samsung Electronics będzie dostawcą ekranów dotykowych dla nowego iPada firmy Apple, gdyż inni producenci – LG Display i Sharp Corp. – nie spełnili jakościowych wymagań stawianych przez amerykański koncern – wynika z analizy firmy badawczej iSuppli cytowanej przez agencję Bloomberg.

Smansung, który jest wiodącym na świecie producentem płaskich ekranów, jest obecnie jedynym dostawcą wyświetlaczy o przekątnej 9,7 cala dla gadżetu przewidzianego do sprzedaży 16 marca – twierdzi Vinita Jakhanwal, starszy menedżer iSuppli, wchodzącego w skład grupy IHS wyspecjalizowanej w serwisie informacji biznesowej.

Dostawy te pogłębią partnerstwo Apple’a z Samsungiem, który już obecnie wytwarza chipy, napędzające iPhone i iPad, chociaż obie firmy są uwikłane w serię sporów sądowych dotyczących patentów. Apple zaprezentował w zeszłym tygodniu nową wersję swego tabletu z lepszym wyświetlaczem i szybszym procesorem, aby stawić czoła ze strony rosnącej konkurencji, w tym takich produktów jak Galaxy Tab. samego Samsunga.

Przedstawiciele obu firm uchylili od komentarzy.

Reklama

Apple od kwietnia zeszłego roku wdał sie w spór zSamsungiem w sprawie technologii mobilnych i wzornictwa. Producent IPhone’a oskarża południowokoreański koncern o kopiowanie swoich produktów.

Ze względu na procesy z Samsungiem, Apple chciałby zdywersyfikować sobie źródła dostaw wyświetlaczy – przyznaje Kang Yoon Hum, analityk z południowokoreańskiej firmy NH Investment & Securities z Seulu.

Gartner, amerykańska firma badań rynkowych prognozuje, że w 2012 roku na świecie zostanie sprzedanych 103,5 mln tabletów z czego dwie trzecie przypadnie na produkty Apple.