Gdyby Ronaldo, który już jest najdroższym piłkarzem świata, trafił do zespołu mistrza Anglii, mógłby liczyć na 20 mln euro rocznej pensji.

Według "Asa", to nie pierwsza próba odkupienia Ronaldo przez szejka Mansoura, który jest właścicielem Manchesteru City. Rok wcześniej miał zaoferować 180 mln euro.

Niektórzy uważają, że to właśnie fiasko transferu do Anglii jest przyczyną smutku Portugalczyka, który ostatnio nie potrafił nawet cieszyć się z bramek zdobywanych dla Realu. Piłkarz wydał co prawda oświadczenie, w którym podkreślił, że względy finansowe w żadnym wypadku nie są powodem jego nastroju, ale spekulacje na ten temat nie ustały.

Zdaniem brytyjskich mediów, rekordowy transfer Ronaldo do City musiałby mieć miejsce przed sezonem 2014/15, kiedy wejdą w życie rygorystyczne zapisy tzw. finansowego fair play. Kluby nie będą mogły wydawać więcej niż wynoszą wpływy.

Real i "The Citizens" znalazły się w tej samej grupie Ligi Mistrzów. Już 18 września mistrz Hiszpanii podejmie najlepszą drużynę ostatniego sezonu w Anglii. Rewanż na Etihad Stadium - 21 listopada. Wtedy kibice z Manchesteru będą mogli zobaczyć na swoim stadionie Ronaldo, który był piłkarzem jego lokalnego rywala - Manchesteru United, zanim za 93,2 mln euro w 2009 roku trafił do Realu.