Tragiczny pożar w Poznaniu: dwóch strażaków zginęło w trakcie nocnej akcji gaśniczej w kamienicy przy ul. Kraszewskiego. Premier Tusk poinformował, że ofiary tej heroicznej walki z ogniem to prawdziwi bohaterowie naszych czasów.
Tragiczny pożar w kamienicy w Poznaniu: Dwóch strażaków zginęło
Dwóch strażaków było poszukiwanych po nocnym pożarze i wybuchu w kamienicy przy ul. Kraszewskiego w Poznaniu. W trakcie akcji poszkodowanych zostało 11 strażaków, a dwóch było poszukiwanych. Około południa premier Tusk poinformował, że obaj strażacy nie żyją.
"Dwóch strażaków zginęło dzisiaj w trakcie akcji gaśniczej w Poznaniu. Cześć Ich pamięci! To prawdziwi bohaterowie naszych czasów" - napisał. Podkreślił, że rodziny ofiar otoczone zostaną opieką państwa.
Oficjalny briefing prasowy w Poznaniu po tragicznym pożarze
Na godz. 12.30 zaplanowano briefing prasowy w Poznaniu z udziałem m.in. wiceszefa MSWiA Wiesława Leśniakiewicza.(PAP)
pak/ itm/
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Powiązane
Zobacz
||
