Największy regres w zyskach zanotował KGHM. Producentowi miedzi szkodzi spadek cen surowca na globalnych rynkach, któremu towarzyszy wzrost kosztów produkcji. W II kw. zysk netto był o 90 proc. mniejszy niż rok wcześniej. Ta statystyka wygląda podobnie już drugi kwartał z rzędu. Przed rokiem firma zarobiła w ciągu półrocza ponad 4 mld zł, a w ciągu sześciu miesięcy 2023 r. już tylko niecałe 400 mln zł.
Cały artykuł przeczytasz w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej" i na eGDP.
Zaczynałem w 1995 roku w Parkiecie. Następnie pracowałem w Forbesie, Dzienniku Gazecie Prawnej, a w latach 2018-2022 byłem redaktorem naczelnym PAP Biznes. Od wrześnie 2022 roku ponownie w Dzienniku Gazecie Prawnej. Piszę o gospodarce, firmach i rynku kapitałowym. Grand Press Economy 2017 i Heros Rynku Kapitałowego 2017. Kibic Legii Warszawa.
