PKN Orlen stał się w 2022 r. największą pod względem wartości rynkowej spółką na GPW dzięki emisjom nowych akcji.
Gdy przejmował latem tego roku Lotos i jesienią PGNiG, wydał ich akcjonariuszom własne akcje. W efekcie liczba akcji lidera krajowej branży paliwowej wzrosła z 427 mln na koniec 2021 r. do niemal 1 mld 161 mln obecnie. Na koniec 2021 r. Orlen w rankingu największych firm giełdowych zajmował ósme miejsce.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Tomasz Jóźwik
Zaczynałem w 1995 roku w Parkiecie. Następnie pracowałem w Forbesie, Dzienniku Gazecie Prawnej, a w latach 2018-2022 byłem redaktorem naczelnym PAP Biznes. Od wrześnie 2022 roku ponownie w Dzienniku Gazecie Prawnej. Piszę o gospodarce, firmach i rynku kapitałowym. Grand Press Economy 2017 i Heros Rynku Kapitałowego 2017. Kibic Legii Warszawa.
Zobacz
|
