"Przygotowywaliśmy się do tej zmiany od miesięcy. Cieszę się, że Mikołaj Wezdecki dołącza do zarządu. To godny następca Jacka Kujawy, który wprowadził LPP na nowy poziom, dowodząc że przyszłością dzisiejszego retailu jest digitalizacja, omnichannel i prężna sieć dystrybucji. Przed nowym członkiem zarządu kolejne ambitne wyzwania. Jestem przekonany, że jego dotychczasowe doświadczenie będzie mocnym atutem na dalszych etapach transformacji LPP" - powiedział prezes Marek Piechocki, cytowany w komunikacie.

"Spółka przez ostatnie lata uległa dużym przeobrażeniom technologicznym i cyfrowym. Zyskała jednocześnie bogate zaplecze analityczne pozwalające zrozumieć trendy rynkowe i oczekiwania naszych klientów. Przede mną wiele wyzwań, bo świat retailu przeżywa prawdziwą rewolucję digitalową. Tym bardziej więc cieszę się, że powierzono mi tak odpowiedzialną funkcję" - powiedział Wezdecki.

Mikołaj Wezdecki związany jest z LPP od czerwca 2022 roku. Początkowo odpowiedzialny za proces cyfryzacji oraz rozwoju platformy e-commerce marek Reserved oraz Sinsay. W marcu 2023 roku został dyrektorem ds. digitalizacji, któremu powierzono opracowanie polityki rozwoju obszaru e-commerce dla wszystkich marek Grupy LPP oraz ustanowienie nowych standardów i synergii w rozwoju platformy internetowej brandów, podano.

"Podjąłem osobistą decyzję o ustąpieniu, mając poczucie dobrze wykonanej pracy i ogromnej satysfakcji zawodowej. Wprowadzenie spółki na drogę e-commerce, a potem przeobrażenie jej w nowoczesną organizację omnichannelową to wyzwania, z których jestem szczególnie dumny. Do tego stworzenie od podstaw prężnej logistyki LPP, która dała początek jednemu z największych operatorów logistycznych w kraju - spółce LPP Logistics, sprawiły, że przyszedł czas na zmiany i zasłużony odpoczynek" - powiedział Jacek Kujawa.

Reklama

Ponadto następują zmiany w zarządach spółek zależnych Grupy - Silky Coders oraz LPP Logistics. Prezesem polskiego software house - Silky Coders zostaje Mikołaj Wezdecki. Stanowisko prezesa polskiego operatora logistycznego Grupy LPP obejmuje natomiast jego dotychczasowy wiceprezes - Sebastian Sołtys związany z LPP od 15 lat, podano także.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku; wchodzi w skład indeksu WIG20. W roku obrotowym 2022/2023 (luty 2022 - styczeń 2023) spółka miała 15,9 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)