Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kompetencje XXI wieku: 7 rzeczy, których nie nauczy cię szkoła. A powinna

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
ShutterStock
W szkołach wciąż nikt nie kładzie nacisku na kształtowanie w dzieciach tzw. kompetencji XXI wieku, które w dobie rewolucji technologicznej będą miały coraz większe znaczenie na rynku pracy. Oto lista 7 ważnych umiejętności, których "wymagalibyście od własnych dzieci, jeśli chcielibyście je zatrudnić" według autora książki "Global Achivement Gap" Toniego Wagnera.
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Kaito
  2015-06-14 17:10
  Szkoła jest po to aby kreować ludzi wyspecjalizowanych, którzy będą poprzez pracę na etacie systematycznie zasilać budżet Państwa... Aby to robić ludzie nie mogą być zbyt kreatywni i przedsiębiorczy, najlepiej żeby przyjmowali zawsze obecny stan rzeczy jako normę i powinność, tego uczą w szkole... Wykonywania zadań i bycia z nich rozliczanym... Odpowiednia tresura to "podstawa sukcesu"...
  0
  zgłoś
 • drobny przedsiębiorca
  2015-04-02 09:34
  Szkoda że nikt nie wspomina o tych cechach w ogłoszeniach o pracy, liczy się tylko "conajmniej dwuletnie doświadczenie w tej dziedzinie". Jako drobny przedsiębiorca robiłam "wszystko i nic", ale moja elastyczność i kreatywność nie są potrzebne pracodawcom, bo nie mam wywykształcenia kierunkowego i konkretnego doświadczenia popartego referencjami (np sama mam sobie wystawić referencje jako księgowa?)
  0
  zgłoś
 • Trzeźwo myślący
  2015-04-02 09:11
  czego nie uczą to proste bo tego nie da się nauczyć schematycznie jeśli mówimy o rzeczach takich jak wyobraźnia czy przedsiębiorczość to mówimy o indywidualnych wartościach ludzi i ich sposobie myślenia można go zmienić ale nie w szkole tu trzeba by było zmiany myślenia całego społeczeństwa a nie tylko części dzieci w szkołach.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej