Reklama
Reklama

Mapa polskiego bezrobocia. Sprawdź szczegółowe dane dla swojego powiatu [INFOGRAFIKI]

Województwo wielkopolskie to region z najniższym bezrobociem w Polsce. Stopa bezrobocia w lutym tego roku wynosiła tu 8,3 proc. To jednocześnie jedyne województwo w naszym kraju, w którym wskaźnik ten jest jednocyfrowy. Absolutnym rekordzistą zarówno w regionie, jak i w całej Polsce jest tutaj miasto Poznań. Stopa bezrobocia wynosi tu 3,4 proc. i jest najniższa w kraju. Powiat poznański jest zaś liderem wśród powiatów pod względem najniższego bezrobocia (3,8 proc.). Z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu wynika, że w lutym na jedną ofertę pracy przypadało 16 osób bezrobotnych. „Po odnotowaniu spadku liczby ofert pracy na przełomie roku, luty zdaje się być miesiącem przełomowym. Pracodawcy zgłosili do wielkopolskich urzędów pracy więcej wakatów niż przed rokiem, a od wielu lat luty nie był tak obfity w oferty pracy. Tendencja wzrostowa zatrudnienia jest efektem wzrostu gospodarczego, który wg prognoz ekonomistów od II kwartał u powinien ponownie przyspieszać” – czytamy w raporcie WUP. Pracy jest więcej, bo w Wielkopolsce nie brakuje inwestorów – w zeszłym roku w Sadach pod Poznaniem swoje centrum dystrybucyjne otworzył amerykański Amazon, a w Białężycach koło Wrześni powstaje wielka fabryka Volkswagena, w której rocznie będzie powstawać ok. 85 tys. aut. Najwyższe bezrobocie w województwie wielkopolskim panuje w powiecie wągrowieckim (16,9 proc.) i konińskim (18 proc.). Według danych WUP w Poznaniu, w Wielkopolsce w lutym zgłoszono zamiar zwolnienia 361 osób w ramach zwolnień grupowych – to o 311 osób więcej niż rok wcześniej. Największe cięcia dotyczą zatrudnionych w branży związanej z gospodarką odpadami i w branży handlowej.
Województwo wielkopolskie to region z najniższym bezrobociem w Polsce. Stopa bezrobocia w lutym tego roku wynosiła tu 8,3 proc. To jednocześnie jedyne województwo w naszym kraju, w którym wskaźnik ten jest jednocyfrowy. Absolutnym rekordzistą zarówno w regionie, jak i w całej Polsce jest tutaj miasto Poznań. Stopa bezrobocia wynosi tu 3,4 proc. i jest najniższa w kraju. Powiat poznański jest zaś liderem wśród powiatów pod względem najniższego bezrobocia (3,8 proc.). Z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu wynika, że w lutym na jedną ofertę pracy przypadało 16 osób bezrobotnych. „Po odnotowaniu spadku liczby ofert pracy na przełomie roku, luty zdaje się być miesiącem przełomowym. Pracodawcy zgłosili do wielkopolskich urzędów pracy więcej wakatów niż przed rokiem, a od wielu lat luty nie był tak obfity w oferty pracy. Tendencja wzrostowa zatrudnienia jest efektem wzrostu gospodarczego, który wg prognoz ekonomistów od II kwartał u powinien ponownie przyspieszać” – czytamy w raporcie WUP. Pracy jest więcej, bo w Wielkopolsce nie brakuje inwestorów – w zeszłym roku w Sadach pod Poznaniem swoje centrum dystrybucyjne otworzył amerykański Amazon, a w Białężycach koło Wrześni powstaje wielka fabryka Volkswagena, w której rocznie będzie powstawać ok. 85 tys. aut. Najwyższe bezrobocie w województwie wielkopolskim panuje w powiecie wągrowieckim (16,9 proc.) i konińskim (18 proc.). Według danych WUP w Poznaniu, w Wielkopolsce w lutym zgłoszono zamiar zwolnienia 361 osób w ramach zwolnień grupowych – to o 311 osób więcej niż rok wcześniej. Największe cięcia dotyczą zatrudnionych w branży związanej z gospodarką odpadami i w branży handlowej. / Forsal.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Komentarze(8)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • paluszek
  2015-04-29 08:15:13
  Temat ciekawy, ale masa błędów i opis nie zawsze pasuje do zdjęcia. Warto czasem sprawdzić przed publikacją...
  0
 • jura
  2015-04-29 08:55:27
  Za taki bałagan autorka zasługuje na arejestrację bez kolejki w swoim PUP.
  0
 • Grafik
  2015-04-29 09:05:51
  To nie są infografiki tylko zwykłe tabelki wklejone na tło. "Infografika to kategoria sztuki ilustracyjnej wykorzystująca diagramy, mapki, wykresy itp. w celu uwidocznienia skali i struktury określonych zjawisk."
  0
 • km
  2015-04-29 09:36:31
  A gdzie jest województwo pomorskie? Mamy zmianę mapy czy pomorskie wcięło?
  0
 • Andrzej
  2015-04-29 12:01:58
  A gdzie woj opolskie , chyba nie w DDR.
  0
 • df1243saa
  2015-04-29 14:44:07
  powiat szydłowiecki -35%- stopa bezrobocia
  0
 • Wolfram
  2015-05-07 07:05:20
  Jak się to czyta to włosy wypadają i idą na spacer. Co te p... elyty polityczne robią z tym krajem.
  0
 • OBSERWATOR 2
  2015-05-11 20:45:44
  Tzw. "bezrobocie rejestrowane" nie jest prawdziwą ilustracja rynku pracy w Polsce.
  Służy głównie "uzyskiwamiu" ubezpieczemia zdrowotnego osób niepracujących. Rzeczywiste bezrobocie ma zupełnie inny "rozkład terytorialny". Wielu "prawdziwych" bezrobotnych nie jest "zarejestrowanych".
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej