W środę po godz. 14 zakończyły się konsultacje prezydenta Andrzeja Dudy z Włodzimierzem Czarzastym, Robertem Biedroniem z Nowej Lewicy, Magdaleną Biejat, Adrianem Zandbergiem z Razem oraz Wojciechem Koniecznym z PPS i Waldemarem Witkowskim z Unii Pracy.

Po spotkaniu z prezydentem Czarzasty powiedział: "Prawdę powiedziawszy, niczego nowego się nie dowiedzieliśmy".

Andrzej Duda przekonany?

Reklama

"Myślę, że prezydent coraz bardziej jest przekonany co do tego, że opozycja współpracuje ze sobą i jest spójna w podstawowych dwóch oświadczeniach. I to oświadczenie wszyscy, jak tu jesteśmy, złożyliśmy: po pierwsze jesteśmy przekonani, że opozycja powinna utworzyć wspólny rząd. Po drugie potwierdziliśmy to, że uważamy, iż Donald Tusk powinien dostać nominację do tworzenia nowego rządu” – oświadczył współprzewodniczący Nowej Lewicy.

Wcześniej w środę odbyło się spotkanie prezydenta z przedstawicielami KW Trzecia Droga: liderem Polski 2050 Szymonem Hołownią oraz prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Na godz. 15.00 zaplanowane są z kolei rozmowy głowy państwa z KW Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Prezydent rozmawiał ze wszystkimi

We wtorek prezydent rozmawiał z politykami PiS - premierem Mateuszem Morawieckim, szefem klubu PiS Ryszardem Terleckim oraz rzecznikiem partii Rafałem Bochenkiem. Tego dnia Andrzej Duda spotkał się również z przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej: szefem PO i kandydatem opozycji na premiera Donaldem Tuskiem, a także Barbarą Nowacką (Inicjatywa Polska), Adamem Szłapką (Nowoczesna), Urszulą Zielińską (Zieloni) oraz Marcinem Kierwińskim (PO). (PAP)

Autorka: Olga Łozińska