Łącki został zapytany w TVP Info o publikacje medialne, według których zapowiadana podczas kampanii wyborczej kwota wolna od podatku w wysokości 60 tys. zł nie będzie obowiązywała w 2024 roku. "Kwotę wolną od podatku w wysokości 60 tys. zł zobaczymy najwcześniej w 2025 roku. A być może nigdy, a przynajmniej nie wcześnie i nie w formie zaproponowanej przez Koalicję Obywatelską" - pisał na przykład w tym tygodniu portal oko.press.

"Wprowadzamy kwotę wolną od podatku 60 tys. zł"

"Jasno zostało powiedziane w jednej z naszych tez, że wprowadzamy kwotę wolną od podatku 60 tys. zł. Wiadomo, że w tym roku tego nie zrobimy, gdyż takich rzeczy nie można robić na dwa dni przed 1 stycznia. Mamy na to cztery lata i na pewno będzie to wprowadzone" - odpowiedział Łącki.

Jak dodał, na pewno taka zmiana nie zostanie wprowadzona na rok 2024. "Rząd Donalda Tuska wejdzie w budżet, który zrobił premier Mateusz Morawiecki" - zaznaczył Łącki.

Reklama

Jak przypomniał, koalicja KO, Polski2050, PSL i Lewicy jeszcze nie zaczęła swoich rządów, nie rozpoczęło się pierwsze 100 dni nowego rządu. "Zrobiliśmy in vitro, podnieśliśmy płace pielęgniarkom i tak po kolei będziemy spełniać wszystkie nasze rzeczy, które obiecaliśmy w kampanii" - zapewnił poseł KO.

Lider KO Donald Tusk w trakcie kampanii wyborczej w początkach września br. zapowiadał w Tarnowie, że "podniesienie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł to konkret, który przeprowadzimy w ciągu pierwszych 100 dni". (PAP)

autor: Marcin Jabłoński