"Obronimy najdroższe nam wartości, tylko, jeśli będziemy zjednoczeni - zgodni i współpracujący tak w wymiarze lokalnym, jak i ogólnopolskim" - zaznaczyli w mediach społecznościowych organizatorzy marszu.

Zapowiedzieli, że tegoroczny marsz w stolicy odbędzie się 16 czerwca i przejdzie pod hasłem "Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny". "W obliczu narastających ataków na życie, małżeństwo, wolność i suwerenność,(...) chcemy zdecydowanie pokazać, że nie ustąpimy w walce o przyszłość naszych dzieci, rodzin i całej Ojczyzny" - zaznaczyli. Marsz wyruszy o godz. 12.00 z placu Trzech Krzyży i przejdzie w kierunku Belwederu. Poprzedzi go msza św. o godz. 11.30 w kościele św. Aleksandra.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 r. w Warszawie. Od tego czasu organizacji marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości w kraju, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. W wydarzeniu uczestniczą również osoby starsze i samotne, członkowie ruchów, stowarzyszeń, duchowni i osoby publiczne.

Autor: Magdalena Gronek

Reklama