Według danych PKW z 64 na 118 obwodów głosowania Aleksandra Kosiorek uzyskała ponad 22 tys. głosów. Jej kontrkandydat Tadeusz Szemiot zdobył ok. 13 tys. głosów.

ikona lupy />
Gdynia - II tura - wyniki oficjalne / GazetaPrawna.pl / Patryk Koch

Mimo niepełnych wyników Szemiot w rozmowie z PAP pogratulował Kosiorek zwycięstwa. "Gdynianie zdecydowali. Gratulacje dla Aleksandry Kosiorek zwycięstwa w wyborach" - powiedział. "Od jutra liczę na to, że zaczynamy współpracę i działamy na rzecz naszego wspaniałego miasta" - podkreślił.

Zapytany, czy chciałby zostać wiceprezydentem miasta odpowiedział, że na nic nie liczy. "Najpierw musi paść propozycja i będziemy wspólnie decydować o tym, kto zostanie wiceprezydentem. To nie jest tylko moja decyzja" - zaznaczył Szemiot.

Reklama

Kosiorek w rozmowie z PAP nie kryła zaskoczenia. "Jest to duża przewaga" - stwierdziła. Dodała, że to pozytywne i miłe zaskoczenie. "Teraz wiemy, że Gdynia naprawdę zasługuje na więcej i przeprowadziliśmy razem z Gdyńskim Dialogiem w Gdyni prawdziwą turkusową rewolucję" - powiedziała.

Pytana, czy zaproponuje swojemu kontrkandydatowi fotel wiceprezydenta miasta odpowiedziała, że podtrzymuje to, o czym mówiła w kampanii wyborczej, czyli że zaproponuje stanowisko osobie merytorycznej wskazanej przez klub Koalicji Obywatelskiej. Podkreśliła, że niezbędna i potrzebna jest współpraca z Radą Miasta.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz