Oto przegląd aktualnych kosztów noclegów w popularnych lokalizacjach nad morzem i w górach.

Majówka 2024: Kiedy wypada?

Majówka to powszechnie używana nazwa dla dni, w których obchodzimy Święto Pracy 1 maja oraz Święto Konstytucji 3 maja. Ponieważ oba te dni są ustawowo wolne od pracy, majówka jest doskonałą okazją do zaplanowania dłuższego wypoczynku.

Reklama

W 2024 roku 1 maja wypada w środę, co umożliwia nam cieszenie się pięciodniowym weekendem, jeśli weźmiemy wolne 2 maja. Dodatkowo, urlop w dniach 29 i 30 kwietnia pozwoli nam na uzyskanie aż 9 dni wolnego.

Majówka 2024: Co wpływa na cenę wyjazdu?

Ceny majówkowego wyjazdu zależą od wielu czynników, w tym standardu zakwaterowania i lokalizacji, w której chcemy się zatrzymać. Wiele różni się od tego, czy planujemy skorzystać z możliwości krótkoterminowego wynajmu apartamentu, czy udać się do hotelu z pełnym wyżywieniem i dodatkowymi atrakcjami.

Ważną rolę w procesie planowania wyjazdu stanowi również czas, w którym chcemy zrobić rezerwację - zazwyczaj im szybciej, tym taniej.

Majówka 2024: Ceny nad polskim morzem

Przeglądając oferty hoteli nad morzem na portalu booking.com, możemy znaleźć kilka ciekawych opcji. Ceny za pobyt w Gdańsku na cztery noce (1-5 maja) za jedną osobę wahają się w okolicach od 400 zł do ponad 4000 zł. Średnia cena za noc dla jednej osoby w Gdańsku z wliczonym w cenę śniadaniem w hotelu wynosi 500 zł. Warto przy tym pamiętać, że za wynajem apartamentu z widokiem na stare miasto zapłacimy najwięcej, a najniższe ceny dotyczą przeważnie dzielonych pokoi i hosteli o niższym standardzie.

Niedaleko od Gdańska znajduje się równie ciekawy Sopot. Tutaj ceny za nocleg na dobę dla jednej osoby w tym samym terminie (z wliczonym w cenę śniadaniem) zaczynają się już od 300 zł. Znaleźć można również oferty hoteli pięciogwiazdkowych, które znajdują się tuż przy samej plaży - tutaj cena za noc wynosi około 1200 zł. Wyższą cenę zdecydowanie rekompensuje obecność licznych udogodnień, takich jak spa, baseny lub siłownie.

Dla turystów szukających bardziej przystępnych cenowo rozwiązań, nadmorskie miejscowości takie jak Łeba czy Kołobrzeg oferują pokoje dwuosobowe już od 140 zł za noc.

Majówka 2024: Ceny w górach

Jeśli zamiast wypoczynku w towarzystwie morskich fal wolisz górskie wycieczki, majówka w polskich górach może być dla Ciebie idealnym wyborem. Na południu Polski znajdziesz nie tylko odświeżające powietrze i malownicze widoki, ale również szeroki zakres cenowy majówkowych noclegów.

W Zakopanem za cztery noce (pobyt od 1 do 5 maja) w najtańszym hostelu dla jednej osoby zapłacimy około 260 zł. W hotelach o wyższym standardzie za cały pobyt w podobnym terminie zapłacimy minimum 1000 złotych.

W Karpaczu natomiast najniższe ceny za nocleg w terminie majówki zaczynają się od 158 zł za dobę dla jednej osoby.