Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) planuje wprowadzenie obowiązku dla deweloperów dotyczącego wskazywania ceny mieszkań w ogłoszeniach, np. na stronach internetowych, wynika z wypowiedzi ministra Waldemara Budy. Resort prowadzi obecnie rozmowy z deweloperami w sprawie uregulowania przepisów budowlanych i wyeliminowania nadużyć.

"Jeżeli jest oferta mieszkań na stronie internetowej, to wszystkie mieszkania mają mieć swoją cenę, pokazaną na stronie internetowej" - powiedział Buda w RMF FM. Dodał, że nie może być sytuacji "zadzwoń i wynegocjuj".

"Cena podstawowa - ta, za którą można kupić mieszkanie […] powinna być pokazana na stronie internetowej" - doprecyzował.

Poinformował, że rozwiązanie to znajdzie się w projekcie ustawy, która ma przeciwdziałać nadużyciom w budownictwie. Prace nad projektem prowadzone są w MRiT.

Reklama

"Jutro mamy takie spotkanie z branżą, spotkaliśmy się kilkukrotnie, ja przedstawiłem moje propozycje […] Wydaje mi się, że idziemy w dobrym kierunku i jutro wyjdziemy w pewnym konsensusie" - powiedział Buda.