"Jestem i pozostanę głównym kandydatem" - zaznaczył eurodeputowany, podkreślając, że nie można mu zarzucić żadnego osobistego przewinienia. Jednocześnie zapowiedział, że wycofa się z kampanii wyborczej, przynajmniej tymczasowo, m.in. nie weźmie udziału w inauguracji kampanii AfD w Donaueschingen w weekend.

Przywódcy AfD komentują sytuację

Kierujący AfD Alice Weidel i Tino Chrupalla oświadczyli, że sam Krah zdecydował się nie brać udziału w kampanii wyborczej, "aby nie zaszkodzić kampanii wyborczej ani reputacji partii". Oboje zaapelowali o wyjaśnienie zarzutów wobec pracownika Kraha - pisze portal tagesschau.

Reklama

Asystent europosła z zarzutami o szpiegostwo na rzecz Chin

Niemiecka policja zatrzymała w Dreźnie obywatela Niemiec Jiana G., który pracuje dla Kraha jako asystent w Parlamencie Europejskim. Jest on oskarżony o działalność szpiegowską na rzecz chińskich tajnych służb. Śledczy oskarżają mężczyznę o przekazywanie informacji na temat negocjacji w PE i szpiegowanie chińskich opozycjonistów w Niemczech. Podejrzany przebywa w areszcie. Po doniesieniach w sprawie szpiegowania europarlament zawiesił G.

Z Berlina Berenika Lemańczyk