1 grudnia ubiegłego roku zakończył się ostatni sezon działania systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego (PRM), który funkcjonował w stolicy Wielkopolski przez prawie 11 lat. Jak poinformował we wtorek ZTM obecnie wybrana w przetargu firma zajmuje się demontażem ponad 100 stacji systemu. Zarząd odpowiada za zagospodarowanie rowerów, które po zakończeniu umowy z operatorem PRM przeszły na własność samorządu.

Przekazane bezpłatnie zainteresowanym jednostkom miejskim i placówkom oświatowym

ZTM poinformował, że ponad 600 rowerów trzeciej generacji (3G), które były częścią infrastruktury PRM "w większości znalazły już nowych właścicieli". Jak podano, po weryfikacji technicznej zostały one m. in. przekazane bezpłatnie zainteresowanym jednostkom miejskim i placówkom oświatowym. "Dzisiaj rozpoczyna się licytacja pozostałych i zarazem ostatnich już 256 rowerów" - podano.

Reklama

Rowery zostały wystawione w czterech pakietach po 50 sztuk, przy cenie wywoławczej 2.767,50 zł za jeden pakiet. 56 bicykli jest udostępnianych pojedynczo, z ceną wywoławczą 61,50 zł za sztukę. "Każdy licytujący może złożyć ofertę na jeden, dwa lub więcej rowerów i jednocześnie na pakiet. Decyduje najwyższa złożona oferta za dany pakiet czy rower" - podał ZTM.

Można obejrzeć przed kupnem

Jednoślady wystawiono do wglądu dla potencjalnych kupujących na terenie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przy ul. Spychalskiego 34. Zainteresowani mogą je obejrzeć w środę w godz. 16-17, w czwartek w godz. 10-11 oraz w poniedziałek w godz. 16-17.

Oferty zakupu będą przyjmowane do wtorku, 21 marca, do godz. 12, w kancelarii siedziby Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu przy ul. Matejki. Chętni mogą także składać oferty w trakcie oględzin rowerów.

Oferty zostaną otwarte we wtorek 21 marca o godzinie 13 w siedzibie ZTM Poznań. "W przypadku, gdy na dany rower lub pakiet będzie złożona więcej niż jedna równoważna oferta kupna, oferenci zostaną poproszeni o złożenie ofert uzupełniających" - zastrzegł ZTM.

autor: Szymon Kiepel