Przewoźnik przekazał, że loty do Oradei będą odbywały się w poniedziałki, środki, piątki i soboty. "W środy i piątki rejs LO655 wystartuje z Warszawy o godz. 11.25, a rejs powrotny LO656 odleci z Oradei o godz. 14.35. W poniedziałki i w soboty rejs LO657 wystartuje z Warszawy o godz. 14.30, a z powrotem do Warszawy rejs LO658 wyruszy o godz. 17.40. Połączenie będzie wykonywane przez komfortowe samoloty typu Embraer 170 i 175, a lot potrwa około 1,5 godziny" - poinformowano.

Na wakacje do Rumunii

Linia lotnicza zwróciła uwagę, że Oradea będzie trzecim rumuńskim kierunkiem w siatce przewoźnika, po Bukareszcie i Kluż-Napoce. "Mieszkańcy regionu Bihor zyskają połączenie z Warszawą, ale też dogodne przesiadki do portów w Polsce, Europie Zachodniej i Ameryce Północnej" - wskazał dyrektor biura siatki połączeń PLL LOT Robert Ludera.

Reklama

"Oradea, położona w północno-zachodniej Rumunii, zachwyca turystów przede wszystkim barokową, secesyjną, ale też socrealistyczną architekturą. Może być także bazą wypadową do odkrywania okolicznych obszarów przyrodniczych, w tym Gór Apuseni. W Oradei odwiedzających przywitają lokalne przysmaki - gołąbki sarmale, dostępne niemal wszędzie placki placinta czy ciepłe pączki papanasi" - dodał LOT.

Strefa Schengen

Jak wyjaśniono, rejsy z Warszawy do Oradei będą realizowane dzięki współpracy w formule PSO (Public Service Obligation) z regionem Bihor. Od 31 marca 2024 r. Rumunia jest w Strefie Schengen, a zatem – nie ma już konieczności przechodzenia kontroli granicznej, co skróci proces odprawy.

Bilety na połączenia do Oradei można kupić na: stronie lot.com, w LOT Contact Center i w biurach LOT Travel.

autor: Michał Boroń