Spółka zależna Plaza Centers zawarła umowę sprzedaży spółki celowej posiadającej centrum handlowe Suwałki Plaza na rzecz funduszu inwestycyjnego, podała spółka. Umowa wycenia wartość aktywa na 42,3 mln euro.Umowa powinna zostać sfinalizowana do końca stycznia 2017 r.

"W momencie zakończenia transakcji Plaza otrzyma około 16,6 mln euro netto w gotówce, po spłaceniu kredytu bankowego (około 26,6 mln euro) i dokonaniu korekt kapitału pracujące zgodnie z bilansem spółki celowej na dzień zamknięcia" - czytamy w komunikacie.

Co najmniej 75% wpływów netto zostanie przekazane obligatariuszom Plaza Centers do końca marca 2017 r., zgodnie z planem restrukturyzacji, wskazano także.

W połowie października Plaza Centers podała, że jej spółka zależna Plaza Centers Polish Operations B.V. zawarła niewiążący list intencyjny z funduszem inwestycyjnym dotyczący sprzedaży Suwałki Plaza, który wyceniał centrum handlowe na 42,3 mln euro.

Suwałki Plaza to centrum handlowo-rozrywkowe o powierzchni 20 000 m2 (GLA), które wkrótce ma być w pełni wynajęte.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)