Enter Air sp. z o.o. - spółka zależna Enter Air - zawarła z Rainbow Tours umowę charteru, dotyczącą sprzedaży miejsc w samolotach wraz załogą na sezon lato 2017 - zima 2017/2018, o wartości szacunkowej 32,8 mln USD (138,65 mln zł), podał Enter Air."Umowa została zawarta na czas określony do dnia 30 kwietnia 2018 r. i reguluje zasady świadczenia przez Enter Air sp. z o.o. usług lotniczego przewozu osób i bagażu w przedmiotowym okresie" - czytamy w komunikacie.

Łączna wartość świadczeń wynikających z umowy nie jest możliwa do ustalenia w sposób ścisły, w związku z czym podane wyżej wartości mają charakter szacunkowy, a ostateczna wartość umowy może różnić się od podanych szacunków. Na wartość świadczeń wpływa szereg zmiennych, w tym przewidziany w umowie tryb rezygnacji z poszczególnych lotów oraz zmienne składniki kosztów. Umowa przewiduje dodatkowe opłaty na rzecz Enter Air w przypadku anulowania rejsów przez Rainbow Tours, których wysokość jest uzależniona między innymi od okresu wyprzedzenia, z jakim dany rejs został anulowany, podano również.

Enter Air zawarł dziś drugą podobną umowę, z TUI Poland, o wartości szacunkowej 58,6 mln USD (ok. 247,7 mln zł).

Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w naszym kraju. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając w ponad 30 krajach. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2015 r., w 2015 r. miała 757 mln zł przychodów.

(ISBnews)