Great Place to Work w Polsce ogłosił Listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2017. Na tegorocznej liście znalazło się 20 laureatów, z czego połowa to firmy notowane na Liście po raz pierwszy.
Najlepsze miejsca pracy 2017. Źródło: Great Place To Work Institute Polska / Media

Wyróżnienia przyznawane są w 3 kategoriach zależnych od wielkości zatrudnienia. W tym roku pierwsze miejsce we wszystkich 3 kategoriach przypadło firmom informatycznym. W kategorii firm zatrudniających poniżej 50 osób pierwsze miejsce zajęła firma Demant Technology Centre, w kategorii firm średnich, zatrudniających poniżej 500 osób, liderem została firma Objectivity Bespoke Software Specialists, a wśród firm dużych, zatrudniających powyżej 500 osób, najwyższe miejsce na podium zajął Microsoft Sp. z o.o.

„Wszyscy laureaci konkursu zasługują na ogromne uznanie. Mamy świadomość, że nie jest łatwo zakwalifikować się do tego grona, bo konkurs nie należy do łatwych. W procesie oceny trzymamy się twardych kryteriów, a na końcowy wynik największy wpływ ma opinia samych pracowników o firmie” – mówi Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu Great Place to Work w Polsce. Poziom satysfakcji osób zatrudnionych w firmach-laureatach konkursu jest niezmiennie wysoki. W tym roku 81 proc. pracowników była skłonna zgodzić się ze stwierdzeniem „biorąc wszystko pod uwagę, uważam, że moja firma jest wspaniałym miejscem pracy”.

>>> Czytaj też: Najnowsze dane o wynagrodzeniach i zatrudnieniu w Polsce

Laureaci tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu na „Najlepsze Miejsca Pracy” zostali wyłonieni spośród 83 firm przebadanych w minionym roku przez Great Place to Work w Polsce. 43 firmy wzięły udział w badaniu po raz pierwszy.

Z biznesowego punktu widzenia Najlepsze Miejsca Pracy to innowacyjne i dynamicznie rozwijające się firmy, o czym świadczą statystyki. Tegoroczni laureaci odnotowali średnio 66,3 proc. rocznego wzrostu przychodów, a wzrost zatrudnienia wyniósł ponad 55 proc. Wszystkie firm z Listy wprowadziły na rynek w ciągu ostatnich 3 lat nowe produkty lub usługi. Jednocześnie wysoki odsetek kobiet w kadrze menedżerskiej – bliski 40 proc. – pokazuje, że są to organizacje nowoczesne, otwarte, w których liczą się przede wszystkim kompetencje pracowników. Efektem takiego zarządzania jest niski poziom absencji i dobrowolnej rotacji.

>>> Polecamy: Pensje Polaków pójdą mocno w górę. Ale zaczyna je podgryzać inflacja

Najlepsze miejsca pracy 2017. Źródło: Great Place To Work Institute Polska / Media