Tech Invest Group zainwestuje w brytyjską spółkę ShuttoutWarszawa, 21.06.2017 (ISBnews) - Fundusz private equity Tech Invest Group zainwestuje 15,03% w brytyjską spółkę Shuttout - właściciela fotograficznego serwisu serwisu Shuttout.com, poinformował fundusz.

"Shuttout.com to unikalny projekt, który wchodzi właśnie w fazę dynamicznego rozwoju. Platforma umożliwia fotografom nie tylko dzielenie się pasją, ale też zarabianie na niej, poprzez organizację i udział w konkursach" - powiedział prezes Tech Invest Group Jacek Strzelecki cytowany w komunikacie.

Zgodnie z zapisami umowy, Shuttout Ltd do 30 czerwca podejmie uchwałę o podwyższeniu kapitału i zaoferuje Tech Invest Group 86 nowych udziałów stanowiących 15,03% kapitału. Fundusz będzie mógł w ciągu miesiąca sprzedać nowym wspólnikom 24 udziały, dzięki czemu osiągnie docelowe zaangażowanie na poziomie 10,84% kapitału brytyjskiej spółki, podano w komunikacie.

Shuttout.com jest platformą społecznościowych konkursów fotograficznych stworzonych dla amatorów. W konkursach można uczestniczyć odpłatnie (uczestnik wnosi drobną opłatę i może liczyć na nagrodę finansową), lub w trybie rozrywkowym (bez opłaty i ewentualnej nagrody).

Tech Invest Group jest notowana na NewConnect spółka prowadzi działalność inwestycyjną poprzez dokapitalizowanie, głównie niepublicznych, podmiotów działających w różnorodnych segmentach biznesu, w połączeniu z operacyjnym wsparciem ich rozwoju. Podstawą polityki inwestycyjnej TIG jest wyszukiwanie podmiotów z segmentu nowych technologii.

(ISBnews)