XTPL ustaliła cenę emisyjną akcji na 66 zł


Warszawa, 04.07.2017 (ISBnews) - XTPL zakończyła proces budowy księgi popytu i ustaliła cenę emisyjną akcji w ofercie na 66 zł, podała spółka.
Zarząd firmy postanowił zwiększyć transzę instytucjonalną do 135 tysięcy akcji ze względu na znaczny popyt, w szczególności ze strony zagranicznych funduszy inwestycyjnych. Klienci detaliczni mają do dyspozycji dodatkowo 20 tysięcy akcji, podano w komunikacie.
Zapisy trwają od 4 do 7 lipca.
"W ciągu ostatnich tygodni wzięliśmy udział w wielu bardzo ważnych spotkaniach z inwestorami. Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie, w szczególności ze strony inwestorów zagranicznych" - powiedział prezes Filip Granek, cytowany w komunikacie.
Funkcję oferującego pełni Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.
Spółka informowała na początku czerwca, że zamierza pozyskać do 10 mln zł, które przeznaczy m.in. na rozwój nowych laboratoriów. Niezwłocznie po zakończeniu oferty spółka zamierza ubiegać się o wprowadzenie akcji na NewConnect.
XTPL jest spółką technologiczną, prowadzącą prace badawczo-rozwojowe (B+R) mające na celu rozwinięcie i komercjalizację przełomowej technologii ultraprecyzyjnego drukowania szerokiej gamy nanomateriałów.
(ISBnews)