Microsoft ogłosił, że w kolejnej aktualizacji systemu Windows program MS Paint został „zdegradowany”. To początek końca aplikacji?

Microsoft Paint to jeden z najbardziej znanych programów systemu operacyjnego Windows. Firma ogłosiła jednak, że w najbliższej aktualizacji systemu Windows 10 dla twórców – w której firma skupia się na funkcjach związanych z kreatywnością – MS Paint będzie degradowany. Co to oznacza?

Aplikacja nie będzie usunięta, ale firma nie będzie jej rozwijać ani aktualizować. Microsoft Paint będzie więc prawdopodobnie „wygaszany”.

Na miejsce kultowego programu do rysowania, którego pierwsza wersja została udostępniona w 1985 roku, pojawił się program Paint 3D, jest to jednak zupełnie nowy program, którego główną funkcją jest tworzenie grafiki 3D.

>>> Polecamy: Polacy nie chcą już iPadów. Popularność tabletów Apple'a spada

Dziś na blogu firma Microsoft odpowiedziała na pojawiające się na całym świecie głosy wsparcia dla kultowego programu.

"To niesamowite, jak dużo miłości wyraziliście względem naszego starego, dobrego programu", napisano. "Chcielibyśmy wyjaśnić, że Paint zostaje na dobre! Będzie miał tylko niedługo nowy dom - Windows Store, gdzie będzie dostępny za darmo".