Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,12 proc. do 21 892,43 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 1,05 proc. do 6368,31 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,46 proc. do 2457,59 pkt.

"Reakcja rynku może odzwierciedlać prawdopodobieństwo, że podwyżka stóp procentowych przez Fed w tym roku nie jest całkiem wykluczona" - ocenił Michael Arone, główny strateg inwestycyjny w State Street Global Advisors.

Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych przez Fed, implikowane przez agencję Bloomberg z wyceny instrumentów finansowych, wzrosło w środę do 40,8 proc. z 37,5 proc. we wtorek.

Najmocniej DJI ciągnął w górę Goldman Sachs, a w S&P 500 najlepiej radził sobie sektor finansowy.

Apple kontynuuje wzrosty i znajduje się na historycznych szczytach. We wtorek firma analityczna IDC opublikowała raport, w którym prognozuje, że dostawy iPhonów wzrosną o 9,1 proc. w 2018 r.

Lekko zwyżkowały także inne technologiczne spółki, w tym Facebook, Alphabet i Netflix.

O kilkanaście procent w górę szedł AeroVironment. Firma, która świadczy usługi dla Departamentu Obrony USA w zakresie m.in. obsługi dronów i systemów rakietowych, wykazała w I kwartale mniejszą stratę niż szacowali analitycy.

Notowania biotechnologicznej firmy Otonomy spadały ponad 80 proc., po tym jak niepowodzeniem zakończyło się badanie kliniczne leku, nad którym spółka pracowała.

W środę inwestorzy poznali kilka danych makroekonomicznych z amerykańskiej gospodarki, w tym drugi odczyt PKB za drugi kwartał 2017 roku.

Produkt Krajowy Brutto USA w drugim kwartale 2017 r. wzrósł o 3,0 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk. Według pierwszego wyliczenia dynamika PKB wyniosła 2,6 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu PKB USA o 2,7 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk. W pierwszym kwartale 2017 roku PKB w Stanach Zjednoczonych wzrósł o 1,2 proc.

Konsumpcja w USA wzrosła o 3,3 proc. w II kwartale (2,8 proc. w I wyliczeniu). Oczekiwano 2,7 proc.

Bazowy deflator PCE wyniósł w II kw. w ujęciu zanualizowanym kdk 0,9 proc., zgodnie z oczekiwaniami i pierwszym wyliczeniem. W I kwartale wskaźnik wyniósł 1,8 proc. Deflator PCE jest preferowaną przez amerykańską Rezerwę Federalną miarą inflacji.

W firmach w USA przybyło w sierpniu 237 tys. miejsc pracy - wynika z raportu prywatnej firmy ADP Employer Services. Analitycy oceniali, że raport ADP wskaże na wzrost miejsc pracy w USA o 185 tys. Według ADP w lipcu przybyło 201 tys. miejsc pracy, po korekcie ze 178 tys.

Szacunek dla oficjalnych danych Departamentu Pracy za sierpień, które zostaną podane w piątek, to 180 tys. miejsc pracy.

W USA zanotowano spadek indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA. Indeks wyrównany sezonowo zniżkował w tygodniu zakończonym 25 sierpnia o 2,3 proc. - podało w komunikacie Stowarzyszenie Banków Hipotecznych (MBA). Tydzień wcześniej wskaźnik spadł o 0,5 proc. (PAP)