Orbis sprzedał Mercure Toruń Centrum za 18 mln zł nettoWarszawa, 02.10.2017 (ISBnews) - Orbis sprzedał spółce Cube zorganizowaną część przedsiębiorstwa, w postaci hotelu "Mercure Toruń Centrum" za cenę netto 18 mln zł, podała spółka.

"Część ceny w kwocie 3 600 000 zł (została wpłacona na rachunek emitenta przed zawarciem przyrzeczonej umowy sprzedaży,
- pozostała część ceny w kwocie 14 400 000 zł zostanie zapłacona nie później niż w terminie 5 dni roboczych od dnia zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży" - czytamy w komunikacie.

Hotel "Mercure Toruń Centrum" będzie kontynuował prowadzenie działalności hotelowej pod marką "Mercure", na podstawie długoterminowej umowy franczyzy, zaznaczono również.

"Pozostała część transakcji […] obejmująca sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci hotelu 'ibis budget Toruń' oraz nieruchomości położonej w Toruniu, zabudowanej niedokończonym budynkiem hotelowym, zostanie zrealizowana na zasadach określonych w raporcie bieżącym nr 30/2017" - czytamy dalej.

W raporcie bieżącym 30/2017 Orbis poinformował o zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży hoteli "Mercure Toruń Centrum" i "ibis budget Toruń" oraz nieruchomości położonej w Toruniu, zabudowanej niedokończonym budynkiem hotelowym. Poinformowano wówczas o zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w postaci hotelu "ibis budget Toruń", położonego w Toruniu przy ul. Jerzego Popiełuszki 2a i nieruchomości o powierzchni 3 489 m2, zabudowanej niedokończonym budynkiem, który pierwotnie planowany był jako hotel "ibis", zlokalizowanej przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 2 za łączną cenę netto 11 mln zł.

Spółka podała też wówczas, że zawarte zostały 3 długoterminowe umowy franczyzy, na podstawie których, po sfinalizowaniu sprzedaży, hotele "Mercure Toruń Centrum" i "ibis budget Toruń" będą kontynuowały działalność pod dotychczasowymi markami oraz kupujący, w terminie 3 lat od dnia nabycia nieruchomości, dokończy budowę zlokalizowanego na niej hotelu, który następnie będzie prowadzony pod marką "ibis Styles".

Grupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Na koniec czerwca 2017 roku sieć grupy składała się w sumie ze 117 hoteli, dysponujących 19,8 tys. pokoi. Większość z nich (71 obiektów) funkcjonuje w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Partnerem strategicznym Orbisu jest AccorHotels.

(ISBnews)