Szefowa rządu miała we wtorek po południu spotkać się ze składającym wizytę w Warszawie prezydentem Erdoganem. Centrum Informacyjne Rządu poinformowało po południu w komunikacie, że spotkanie to zostało odwołane.

"W związku z sytuacją wewnętrzną w Turcji i koniecznością osobistego zaangażowania prezydenta Erdogana, obie strony zdecydowały o przełożeniu spotkania na inny, dogodny termin" - powiedział PAP rzecznik rządu.

We wtorek po południu pojawiły się informacje, że sześciu górników zginęło, a jeden został ranny, gdy zawaliła się część kopalni węgla w tureckiej prowincji Sirnak w pobliżu granicy z Irakiem. Jeden pracownik kopalni wciąż pozostaje pod gruzami.

Prezydent Turcji, który we wtorek przyjechał do Polski z oficjalną wizytą, spotkał się przed południem z prezydentem Andrzejem Dudą. Następnie wraz z polskim prezydentem uczestniczył w Polsko-Tureckim Forum Biznesu w Waszawie.

Po południu zaplanowano również spotkanie prezydenta Turcji z marszałkami Sejmu - Markiem Kuchcińskim i Senatu - Stanisławem Karczewskim. Wieczorem prezydent ma wydać obiad oficjalny na cześć prezydenta Turcji.

>>> Czytaj też: Prezydent Duda po spotkaniu z Erdoganem: Podpisaliśmy 5 umów międzynarodowych