Tower Inv.: Dalszy program inwest. i decyzje ws. dywidendy pod koniec 2018 r.Warszawa, 29.11.2017 (ISBnews) - Tower Investments przedstawi pod koniec przyszłego roku dalszy program inwestycyjny i będzie wspólnie z akcjonariuszami decydować czy wypłacić dywidendę za 2018 rok, wynika z wypowiedzi prezesa Bartosza Kazimierczuka.

"Kiedy będzie się kończył 2018 rok pokażemy, jakie będą nowe projekty i ile będzie można na nich zarobić. Wtedy wspólnie z akcjonariuszami będziemy rozmawiać czy wypłacić dywidendę za przyszły rok" - powiedział Kazimierczuk na spotkaniu z dziennikarzami.

Po I-III kw. 2017 spółka wypracowała 10 mln zł zysku netto. Prognoza na bieżący rok zakłada 14 mln zł zysku netto i 19,4 mln zł netto w kolejnym roku.

Oferta publiczna do 0,5 mln akcji serii C dewelopera Tower Investments, z której spółka liczy na pozyskanie ok. 37,2 mln zł netto, ruszyła dzisiaj. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na nabycie kilku nieruchomości, co pozwoli deweloperowi na zwiększenie liczby realizowanych jednocześnie projektów. Sześć projektów zlokalizowana jest w stolicy, a jeden w Radomiu.

Tower Investments SA działa od 2005 roku, w lipcu ubiegłego roku dołączyła do grona spółek notowanych na NewConnect. Spółka specjalizuje się w kompleksowej obsłudze deweloperskiej największych sieci handlowo-usługowych: od wyboru odpowiedniej lokalizacji, poprzez zakup nieruchomości i uzyskanie niezbędnych zezwoleń administracyjnych, aż po realizację obiektu "pod klucz". Ponadto jest właścicielem marki SHOPIN.

(ISBnews)