"Nowoczesna wybrała swój zarząd (...). M.in. do zarządu wszedł Ryszard Petru i Kamila Gasiuk-Pihowicz" - powiedziała Lubnauer. Wymieniła także innych wybranych członków zarządu Partii.

"W styczniu spotkamy się na spotkaniu, na którym będziemy konstytuować zarząd, czyli wybierzemy wiceprzewodniczących. (...) Będę chciała, żeby każdy dostał zadania zgodnie z tym, co chciałby robić i co mógłby robić dla Nowoczesnej. Uważam, że to jest bardzo ważne, że mamy już dobrze funkcjonujący - mam nadzieję - zarząd, który jest w stanie przez najbliższe cztery lata pracować dla Nowoczesnej" - mówiła.

"Jest to zarząd, który jest wybrany spośród różnych środowisk Nowoczesnej, jest to zarząd, który - myślę, że - dobrze reprezentuje wszystkich +nowoczesnych+" - dodała.

Lubnauer wyjaśniła, że teraz rada krajowa podejmuje różne uchwały, w tym uchwały dotyczące gospodarki i podejścia Nowoczesnej do tego, co PiS robi z gospodarką, a także uchwały dotyczące działań Nowoczesnej mające charakter strategiczny.

Ryszard Petru wyjaśnił, że w uchwale "gospodarczej", która została przyjęta wszystkimi głosami, zwrócono uwagę na "nieodpowiedzialną politykę rządu, która była prowadzona przez ostatnie dwa lata".

Z informacji, do których dotarła PAP, o miejsce w zarządzie ubiegało się 19 polityków Nowoczesnej. Byli to: Jacek Bury, Barbara Dolniak, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Tadeusz Grabarek, Katarzyna Kalinowska, Ewa Lieder, Jerzy Meysztowicz, Piotr Misiło, Mirosław Pampuch, Ryszard Petru, Sławomir Potapowicz, Paweł Pudłowski, Monika Rosa, Mateusz Sabat, Joanna Scheuring-Wielgus, Anna Skiba, Adam Szłapka, Witold Zembaczyński, Jolanta Zjawińska.

Nowy zarząd Nowoczesnej, oprócz przewodniczącej partii, ma 15 członków. (PAP)

Autor: Marcin Musiał