O sprawie pisze piątkowy "Puls Biznesu".

Po ostatnich zmianach w ustawie o obrocie instrumentami finansowymi usługi maklerskie w Polsce mogą oferować tylko licencjonowane firmy inwestycyjne lub ich agenci. To dlatego część zagranicznych brokerów instrumentów pochodnych występuje do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o wpisanie do rejestru agentów firm inwestycyjnych ich przedstawicieli. Nie wszyscy z powodzeniem - cypryjska firma Spot Capital Markets (SCM) właśnie dostała czarną polewkę - czytamy w artykule "Pulsu Biznesu".

"KNF jednogłośnie odmówiła wpisu do rejestru agentów spółki Master Class Investments (MCI), a to dlatego, że ewentualna działalność przyszłego agenta SCM nie gwarantuje bezpieczeństwa obrotu i nie stoi na straży interesów klientów" - informuje Jacek Barszczewski, rzecznik KNF.

Jego zdaniem, w tej sprawie "zaistniały okoliczności wskazujące na możliwość doprowadzenia do naruszenia bezpieczeństwa obrotu lub interesów klientów".

O jakie okoliczności chodzi? Tego nadzór nie ujawnia. Faktem jest jednak, że negatywna decyzja KNF to kolejna z serii wydanych w sprawie MCI i SCM, przedstawiającego się jako "światowy lider opcji binarnych", działającego w Polsce za pośrednictwem strony nobleoption.com/pl. - podaje "PB".

>>> Czytaj też: "Byliśmy w środku, wiemy jak to działa". Byli pracownicy technologicznych gigantów ostrzegają świat