RR Donnelley liczy, że w najbliższych miesiącach złoży kieleckim pracownikom kilkadziesiąt ofert pracy w swoich zakładach w Krakowie i Starachowicach.

"Zakończenie działalności zakładu nastąpi 31 marca tego roku. Większość maszyn zostanie przeniesiona z Kielc do innych zakładów RR Donnelley w Polsce i poza jej granicami, by w efekcie poprawić wydajność firmy i lepiej spełniać oczekiwania jej klientów" - powiedziała PAP Magdalena Pająk.

Według niej, ta "niezwykle trudna" decyzja jest efektem silnego oddziaływania skutków światowego spowolnienia gospodarczego.

"Firma zdaje sobie sprawę z kosztów społecznych decyzji, które dotykają pracowników i ich rodziny, dlatego dołoży starań, by w ramach możliwości złagodzić ich skutki" - zaznaczyła.

Kielecki zakład - przeznaczony głównie do wyspecjalizowanej produkcji - jest najmniejszym spośród zakładów produkcyjnych RR Donnelley w Polsce.

RR Donnelley należy do międzynarodowej grupy RR Donnelley & Sons Company, notowanej na giełdzie NYSE. Świadczy usługi m.in. w dziedzinie poligrafii.

Koncern posiada zakłady produkcyjne w Wielkiej Brytanii i Polsce oraz zakłady druku cyfrowego i mailingu bezpośredniego na Węgrzech, w Belgii, Francji i Holandii. Zatrudnia ogółem 60 tys. pracowników.

Firma w naszym kraju obecna jest od 15 lat.