Poinformował, że w najbliższym czasie ma być zakończona prywatyzacja Fabryki Tarcz Ściernych w Grodzisku Mazowieckim oraz Stołecznego Przedsiębiorstwa Handlu Opałem i Materiałami Budowlanymi w Warszawie.

Wyjaśnił, że w 2008 roku na Mazowszu sprywatyzowano cztery firmy, a dziewięć skomercjalizowano. Ponadto w ubiegłym roku przeprowadzono dwie konsolidacje, w tym połączenie PKS-u Warszawa z PKS-ami Nowy Dwór Mazowiecki i Piaseczno. W ubiegłym roku łączne dochody odprowadzone do budżetu państwa z tytułu prywatyzacji na Mazowszu wyniosły około 64 mln zł. Rok wcześniej było to 5 mln zł.

Wojewoda zaznaczył, że prywatyzację na Mazowszu utrudnia nieuregulowany stan prawny warszawskich nieruchomości, sytuacja na rynkach finansowych oraz spowolnienie gospodarcze.

Obecny na konferencji minister skarbu Aleksander Grad zapewnił, że nie zamierza wstrzymywać procesów prywatyzacji z uwagi na kryzys. "Należy je przyspieszać oraz oczekiwać kapitału i nowych właścicieli dla firm" - powiedział.

"Nie akceptuję propozycji, aby firmy które są komercjalizowane dokonywały procesu prywatyzacji za dwa-trzy lata" - dodał minister skarbu.