- Szykujemy duży pakiet udogodnień dla kupujących mieszkania. Będzie on wprowadzany od przyszłego tygodnia. Działania będą polegać na obniżeniu ceny mieszkań oraz poniesieniu przez nas pewnych kosztów kredytów hipotecznych - powiedział prezes.

Polnord przygotował również akcję marketingową związaną z pakietem.

- W tym roku zamierzamy uruchomić nowe inwestycje w Gdańsku, Olsztynie, w warszawskim Wilanowie. Czekamy na chwilę, kiedy rynek zacznie się ruszać - powiedział.

- Oznaką ożywienia na rynku będzie wzrost sprzedaży. Jeśli sprzedaży nie będzie, a w tej chwili ona praktycznie zamarła, to trudno będzie zaczynać inwestycje. Na razie wstrzymujemy się z ich rozpoczęciem - dodał.

- Zamierzamy rozpocząć budowę pierwszego biurowca w Wilanowie; jest on już w 100 proc. wynajęty, z początkiem prac czekamy tylko na udzielenie kredytów - powiedział.

Prezes podkreślił, że wszystkie rozpoczęte inwestycje będą kontynuowane.

- Nie zatrzymaliśmy żadnej rozpoczętej budowy, wszystkie się toczą i będą zakończone na 100 proc. Natomiast nowe inwestycje przyhamowujemy - poinformował.

- Wynik za zeszły rok będzie przyzwoity, około 200 mln zł zysku ze sprzedaży, przychody będą poniżej 1 mld zł - powiedział.

- W tym roku główne zyski będziemy mieli ze sprzedaży w Warszawie gruntów pod drogi na Wilanowie - dodał.

Polnord opublikuje wyniki za IV kwartał 2008 r. 25 lutego, a skonsolidowany raport roczny 22 kwietnia.

Jakub Rutkowski