Redan rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2017 r.Warszawa, 15.05.2018 (ISBnews) - Redan podjął decyzję o skierowaniu do walnego zgromadzenia akcjonariuszy wniosku w sprawie przeznaczenia zysku wykazanego w sprawozdaniu finansowym za rok 2017 w kwocie 4 376 tys. zł, w całości na kapitał zapasowy, co oznacza niewypłacanie dywidendy, podała spółka.

„Wniosek, o którym mowa powyżej, zostanie zaopiniowany przez radę nadzorczą Redan […]. Ostateczną decyzję w sprawie podziału zysku wypracowanego w 2017 roku podejmie zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Redan" – czytamy w komunikacie.

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz - od 2011 r. - Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Spółka TXM, w której Redan ma pakiet większościowy akcji, zadebiutowała na GPW w grudniu 2016 r.

(ISBnews)