Wraz z planowanym wprowadzeniem płatności na Facebooku, korporacja chce wykorzystać technologię blockchain do transakcji na platformie.

Jak donoszą media, w strukturze Facebooka pojawił się nowy dział, który bada, jak korporacja może wykorzystać technologię blockchain. Na czele tego oddziału stoi David Marcus, który ma ponoć zajmować się również pracą nad facebookową kryptowalutą.

Nowa, stworzona przez Facebooka kryptowaluta miałaby posłużyć do ułatwienia płatności na platformie. To oznacza olbrzymią zmianę działania tego medium społecznościowego, biorąc pod uwagę ogromną liczbę użytkowników oraz istniejącą już możliwość kupowania oraz sprzedawania towarów na FB. Firma podobno bada również inne sposoby wykorzystania tokenizowanej waluty cyfrowej i technologii blockchain w całej platformie.

Facebook w odpowiedzi na informacje opublikowane na portalu The Verge wydał oświadczenie, w którym komentuje: „Podobnie jak wiele innych firm, Facebook bada sposoby wykorzystania możliwości technologii blockchain. Ten nowy mały zespół będzie badał wiele różnych aplikacji. Nie mamy nic więcej do przekazania”.

>>> Czytaj też: Upubliczniono treść 3 tys. rosyjskich reklam propagandowych z Facebooka