- Zarząd PGE podpisał porozumienie płacowe ze związkami zawodowymi działającymi w Elektrowni Bełchatów i Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Podpisał również porozumienia kończące spory zbiorowe w spółkach PGE Obrót i PGE Dystrybucja - poinformowała PGE w komunikatach prasowych.

- Kulczyk Investments nie odpowie na ogłoszone kilka dni temu przez PGE wezwanie do sprzedaży akcji Polenergii, ponieważ traktuje tę spółkę jako inwestycję długoterminową - poinformował Kulczyk Investments w komunikacie prasowym.

- Hamilton Holding S.a r.l. oraz EVF I Investments S.a r.l. podpisali warunkową umowę sprzedaży większościowego pakietu akcji J.S. Hamilton Poland na rzecz Lamferto Investments, podmiotu kontrolowanego przez fundusz Mid Europa Partners - poinformowała spółka w komunikacie.

- Ultimate Games, producent i wydawca gier, której akcjonariuszem jest giełdowy PlayWay, w połowie czerwca zadebiutuje na NewConnect - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Zarząd PGS Software chce, by spółka wypłaciła na dywidendę za 2017 rok łącznie 16,37 mln zł, czyli 0,58 zł na akcję - podała spółka w komunikacie. W 2017 roku spółka wypłaciła już zaliczkę na poczet dywidendy w wysokości 0,14 zł na akcję, więc do wypłaty pozostałoby 0,44 zł na akcję.

- Akcjonariusze spółki UHY ECA zdecydują o przeznaczeniu na dywidendę 207,5 tys. zł, czyli 0,04 zł na akcję, z zysku za 2017 r. - podała notowana na NewConnect spółka w projektach uchwał na ZWZ zwołane na 28 czerwca.

- Zarząd PGNiG rekomenduje wypłatę 866,7 mln zł dywidendy z zysku netto za 2017 rok, czyli 0,15 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Grupa PKP Cargo przewiozła w kwietniu tego roku prawie 9 mln ton towarów, czyli o 1,5 proc. więcej niż w kwietniu 2017 roku i o 19,6 proc. więcej niż w kwietniu 2016 roku - poinformowała kolejowa spółka w poniedziałkowym komunikacie.

- Fundusze zarządzane przez Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne oraz przez Sisu Capital Limited w odpowiedzi na wezwanie na akcje Netii ogłoszone przez Cyfrowy Polsat zmniejszyły swoje zaangażowanie w kapitale tej spółki poniżej progu 5 proc. - poinformowała Netia w dwóch oddzielnych komunikatach.

================================

*** Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

================================