W poniedziałek uroczyście zainaugurowano budowę mostu. Obecny na uroczystości wicemarszałek województwa Bogdan Romaniuk, podkreślił, że jest to kolejna inwestycja w regionie, która jest dowodem na to, że zarządowi bardzo zależy na zrównoważonym rozwoju regionu. „Chcemy, aby całe Podkarpacie rozwijało się równomiernie i dynamicznie” – dodał.

Zdaniem Romaniuka nowy most będzie oknem na świat dla lokalnych firm i mieszkańców Ulanowa.

Wicemarszałek przypomniał, że inwestycja stanowi część większego projektu dotyczącego rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 858.

W miejscu dotychczasowego mostu powstanie nowy, wyposażony w 7-metrową jezdnię, wybudowany będzie też szerszy chodnik. Bezpieczeństwo na obiekcie zwiększą balustrady i bariery. Zamontowane zostanie również oświetlenie. Nowa przeprawa będzie mieć najwyższą klasę nośności. Oznacza to, że ograniczona dziś do 15 ton nośność zostanie podniesiona do 50 ton.

Oprócz budowy mostu pracę obejmują również wybudowanie dojazdów do niego, umocnienie brzegów i dna rzeki. Inwestycja ma się zakończyć w listopadzie br. Prace wykonuje firma Mostostal Kielce.

W związku z budową nowego mostu kierowcy muszą korzystać z objazdów.

Inwestycja jest finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020. (PAP)

autor: Wojciech Huk